Anjelky fanúšikov nepotešili, s Montpellierom prehrali doma o 16 bodov

20.11.2014 Celý región

Košice 19. novembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom treťom tohtoročnom vystúpení v Eurolige s francúzskym družstvom Basket Lattes Montpellier 50:66 (24:27).

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie v Eurolige predstavia o týždeň 26. novembra o 19.00 h opäť na domácej palubovke proti Dynamu Kursk.

V novom ročníku Euroligy je 15 tímov rozdelených do dvoch základných skupín, v ktorých sa hrá systémom každý s každým. Z nich (A, B) postúpia družstvá umiestnené na prvých štyroch priečkach. Krížovým systémom sa vytvoria dvojice, ktoré v play off sériách na dva víťazné zápasy zabojujú o miestenky na Final Four 2015.

A-skupina EL 2014/2015, 3. kolo:

Good Angels Košice - Basket Lattes Montpellier (Franc.) 50:66 (24:27)
Zostava a body GA: Phillipsová 14, Jonesová 12, Krivačevičová 10, Žirková 6, Kissová 4 (Zietarová a Bálintová po 2, Bärová 0, Hruščáková 0, Fikielová 0) - najviac bodov Montpellier: Bassová 16, Skrelová 14, Ayayiová 13. Rozhodovali: Nebojsa Kovačevič (Nem.), Alexandru Olaru (Rum.), Paulus Van Den Heuvel (Hol.).

Priebeh zápasu:

Skóre zápasu otvorila v 2. minúte domáca Jonesová, no domáce hráčky museli v nasledujúcich minútach doťahovať náskok súperiek. Dvomi úspešnými trojkami sa hostky dostali do vedenia 6:4. "Anjelky" sa dopúšťali viacerých chýb v obrane i v útoku a v závere prvej štvrtiny prehrávali už o sedem bodov - 10:17, no túto stratu dokázali skorigovať.

Druhá štvrtina vyznela bodovo aj herne v prospech domácich. Tie v 18. minúte po dlhšom čase viedli, keď na 24:23 upravila Žirková. Francúzsky tím však v 20. minúte získal náskok späť zásluhou Bassovej. Dva úspešné trestné hody v podaní Ayayiovej v záverečných sekundách prvého dejstva znamenali náskok Montpellieru 27:24.

Úvod tretej štvrtiny domácim hráčkam nevyšiel. Keď Krivačevičová v 24. minúte premenila dva trestné hody, skorigovala nimi skóre na rozdiel šiestich bodov 26:32. Domáce sa pokúšali o streľbu spoza trojkového oblúka, no tá im príliš nevychádzala. V 26. minúte Žirková znížila na 30:34 a francúzske družstvo reagovalo oddychovým časom. Ten hostkám pomohol a v 27. minúte bola strata Košičaniek už osembodová - 30:38. Domáce sa v tretej štvrtine presadzovali veľmi ťažko a v 29. minúte bol po Skrelovej úniku stav 30:42.

Domácim sa v záverečnej štvrtine príliš nedarilo ukrajovať z náskoku Montpellieru. V 32. minúte bol rozdiel už 16-bodový (34:50), keď sa jednou z mnohých úspešných trojok presadila Skrelová. Košické publikum neustále povzbudzovalo domáce hráčky, no tým sa nedarilo najmä v ofenzíve. Ayayiová v 40. minúte zvýšila náskok hosťujúceho tímu už na 18 bodov - 46:64. Domáce hráčky napokon podľahli francúzskemu družstvu rozdielom 16-tich bodov - 50:66.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Neviem si vysvetliť ako je možné, že jeden tím v priebehu šiestich dní takto stratí svoju tvár. Veľmi ma mrzí, že diváci aj pískali, ale asi sme si to aj zaslúžili. Naša streľba mala veľmi nízku úspešnosť a súper nás zastavil kvalitnou obranou. Nemáme ani jednu hráčku, ktorá si vie počínať pod košom. Máme skôr hráčky, ktoré rady strieľajú spoza trojkového oblúka a ak sa nám odtiaľ nedarí, máme problémy. To sa dnes stalo."

Tijana Krivačevič: "Bol to pre nás zlý zápas. Nevedeli sme sa dostať do ideálnej pohody. Zlyhávala nám streľba a na to sme doplatili. Miestami to vyzeralo akoby sme bojovali samé so sebou."

Valéry Demory, tréner Basket Lattes Montpellier: "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Naším taktickým zámerom bolo brániť Žirkovú, ktorá je pre Good Angels dôležitou hráčkou. To sa nám aj vyplatilo a sme radi za víťazstvo."